На 15.06.2024 во 20.40 часот, полициски службеници од Полициското одделение Чегране го лишиле од слобода Б.Б.(42) од гостиварско село, постапувајќи по претходна пријава дека во семејниот дом физички ги нападнал својата 18-годишна ќерка и својот малолетен син, при што употребил тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 15.06.2024 во 10.40 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Б.Љ.(42) од Тетово, постапувајќи по претходна пријава дека во семејниот дом физички го нападнал својот 28-годишен брат.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.