Приведен маж од гостиварско по потерница за затворска казна од шест години, соопшти МВР.

– Денеска полициски службеници од Одделението за крим полиција го приведоа С.А. (34) од село Ломница, кој со наредба од Основниот суд Гостивар се барал за издржување на казна затвор во траење од шест години, а во врска со чл,123 од Кривичниот законик на Република Македонија, се наведува во сооптението на полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.