Вчера околу 18.30 часот, во непосредна близина на наплатната станица Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода З.Д.(40) од Гостивар, затоа што при негов и преглед на возилото „тојота авенсис“, со гостиварски регистарски ознаки, била пронајдена марихуана.По целосно расчистување и документирање на случајот против З.Д. ќе следува поднесок

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.