Синоќа околу 22 часот на улица „Борче Јовновски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од 37 – годишниот А.А. од гостиварската населба Циглана, кој агресивно се однесувал кон нив.

Набрзо, А.А. приведен бил и задржан во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистувње на случајот против него ќе следува соодветен поднесокRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.