Maж пукал на прослава пред штаб во полошко, поради што полицијата го повика на разговор.

Во Полициска станица Гостивар вчера околу 21:30 часот е повикан Е.Ј.(44) од гостиварското село Градец. Како што соопшти  портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски, полицијата постапила по пријава според која вечерта на 17 октомври околу 21 часот со огнено оружје пукал на прослава пред штаб на политичка партија во Неготино-Полошко. На посоченото место пронајдени и подигнати за вештачење се две празни чаури, а од Е.Ј. е одземен пиштолот кој го поседувал со дозвола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.