Вчера попладне бил уапсен 28-годишен гостиварец, од страна на гостиварската полиција.

Тој бил пријавен дека заедно со неговата мајка и двете сестри, физички ја нападнале неговата сопруга, која има 19 години.

Се преземаат мерки за расчистување на овој случај на семејно насилство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.