Фејсбук страницата на град Гостивар објави листа на 15 свои сограѓани кои го загубиле животот во страотната автобуска несреќа што синоќа се случи на автопатот Скопје – Тетово. Иако утринава се појави информација дека се работи за 15 загинати, министерот за здравство, Венко Филипче, демантираше, тврдејќи дека се 14 жртви. Сепак, Гостивар се збогува од 15 свои жители….

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.