Полицијата од кафена во Неготино-Полошко приведе и задржа 19 женски лица, кои биле ангажирани за да ги забавуваат гостите.

Од СВР Тетово информираат дека полициски службеници од Полициско одделение Галате, утрово од 1 до 3 часот, спровеле акциска контрола во угостителскиот објект „Алпа Маре“, сопственост Ф.Т (50) од Неготино-Полошко.

При контролата, во објектот биле затекнати 19 женски лица, на возраст од 21 до 37 години, кои како пеајчки и танчерки ги забавувале гостите.Tие се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот, вели Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Покрај нив, лишени од слобода се и сопственикот на објектот, М.С. (36) и Х.А.(32) од Неготино-Полошко, кои ги попречувале полициските службеници во спроведувањето на акциската контрола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.