Вчера во 14.10 часот било пријавено дека на подрачјето на Аеродром настанал пожар во патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Г.П.(50) од Скопје.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.