Гори зграда во Штип, најмалку едно лице е повредено. Во 18:35 часот се запалиле два стана во зграда на погорните катови на ул.Широк Дол бр.5.

Во гаснењето на пожарот во моментот интервенираат 6 пожарникари со 2 противпожарни возила.

Брза помош е на лице место и истите известуваат дека едно лице било повредено.

Се очекуваат повеќе информации.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.