Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола е во прекин поради запалено возило.

Од 19:50 часот, сообраќајот на патниот правец Ресен – Битола кај Ѓавато е во прекин во двата правци, поради запалено возило на патот, соопштија од АМСМ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.