Центарот за управување со кризи информира за активен пожар Имено, покрај автопатот Гостивар-Тетово, каде во моментот гори стрниште.

Се интервенира со едно противпожарно возило и 4 пожарникари, информираат од ЦУК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.