Пожар избувна во стан во скопската неселба Ново Лисиче.

Пламенот избил во станбената зграда спроти „Кам“ маркетот, пренесува ТВ Сител, а нивни извори велат дека повеќе од 1 час пожарникарите со едно возило интервенираат на терен.

Се работи за поголем чад, но нема опасност од ширење на пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.