Во скопско Дебар маало, на улица „29 Ноември“ годи магацинскии простор од зграда. На местото на пожарот се пристигнати и возила на Противпожарната бригада кои учестуваат во гаснењето на пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.