Пожар избувна попладнево во приватна куќа во Маџир Маало, позади комплекс на банки.

Командантот на Теиторијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски за МИА изјави дека нивни екипи се испратени на терен.

Во моментот пожарот се гасне со три противпожарни возила. Пожарот е пријавен во 17 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.