Попладнево се запали угостителски објект во Прилеп. Станува збор кафулето „Табу“ на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

Кафулето се наоѓа во старата прилепска чаршија во центарот на градот и досега честопатие пишувано за објектот. Пред неколку години беше запалено кафулето конкуренција на „Табу“, а министерот го обвинуваа за градење на нелегална летна тераса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.