Гори градската депонија „Мелци” во Кавадарци, а противпожарна екипа веќе четири четири часа е на терен и го гасне пожарот.

Од Територијалната противпожарна единица информираа за МИА дека со проблемот се справуваат четворица пожарникари со две противпожарни возила, како и двајца работници со едно возило од кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.