Депонија со ѓубре гори во близина на хотелот „Александар палас“. На терен веќе интервенира Бригадата за противпожарна заштита.

Повеќе детали се најавуваат по завршувањето на интервенцијата на пожарникарските екипи.

Депонијата кај салата „Борис Трајковски“ беше запалена во април 2019, а од март годинава почнаа градежните работи за изградба на парк на површина од 60.000 метри квадратни.  

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.