Автомобил од засега непознати причини се запали и се уште гори после Гевгелија на автопатот за Грција, јавува репортерот на ТВ21.

Според информациите од терен, нема повредени лица бидејќи веднаш го напуштиле автомобилот откако избувнал пламен.

Сообраќајот е во прекин во овој правец, а на лице место увид изврши полиција, присутни се противпожарни екипи и екипа на брза помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.