Рано утрринава уштен еден пожар избувна во Македонија. Како што информираат од МВР, утринава година околу 04,00 часот во село Добриште, тетовско, избувнал пожар во куќа сопственост на И.Т.(59), при што опожарено е приземјето од куќата, една гаража и патничко моторно возило „Форд Фокус“, кое било паркирано во гаражата, повредени лица нема. Пожарот е изгаснат од страна на Противпожарна екипа.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.