Во 14:40 имавме дојава за Пожар во Градежен Факултет во една од катедрите на Факултетот
Сепак брзата реакција на БППЗ- Скопје не дозволи ширење на пожарот и настанување на поголеми материјални загуби.
Причината за пожарот Електрична Инсталација, напишаа денеска пожарникарите од Пожарна Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.