Автомобил се запалил среде раскрсница во Ново Лисиче. Инцидентот се случил околу 8 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“, кога возилото „сеат кордоба” со скопски регистарски таблички одненадеш почнало да се зачадува.

Пожарот бил изгаснат со брзата интервенција на пожарникарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.