Голем пожар во центарот на градот. Во Градскиот парк горат бараките на поранешниот Суд за прекршоци, зад „Томче Софка“. Има пожарни екипи на теренот кои веќе о гаснат огнот.

Засега е е позната причината за пожарот.

Просторот во Градскиот парк на потегот од хотел Канет до Томче Софка, кај „Партизан“ е атрактивен за инвеститори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.