Три млади лица се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила на ул.„Јужноморавски бригади“. Осумнаесетгодишната А.Р. со возилото ,,фолксваген голф“, удрила во паркирано возило ,,ауди“ и капија од дворно место.

Во инцидентот повредена е таа и двајцата сопатници Ф.Б (19) и Д.Б (22) сите од Скопје, кои се пренесени во Ургентен центар Скопје и во ГОБ ,,8 Септември“, каде на Ф.Б и Д.Б им се констатирани телесни повреди, а на А.Р. тешки телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.