Вeчерва во тек е голема полициска акција во Визбегово, дознава 24 Инфо.

Неофицијално, се апсат членови на банда шверцери на кокаин.

Според извори на 24 Инфо на терен, ангажирани и припадници на единицата за специјални намени “Тигар”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.