Во тек е голема акција на Зелен пазар во Скопје, во која учествуваат неколку единици, а за цел имаат заплена нецаринети тутун и цигари и спречување на нелегална препродажба. Како што дознава „Република“, се претресуваат повеќе тезги, дуќани, подруми, во кои е запленета поголема количина на роба.

Повеќе официјални информации се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.