Опожарени ниви на патниот правец Скопје-Битола, во близина на Велес ги вознемирија возачите. Пожарот зема замав поради ветерот, а на терен има само едно противпожарно возило.

фото/видео: Охрид1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.