Голем пожар гори во Арачиново.

Засега нема поконкретни информации што точно гори, освен фотографијата што ја пренесува Нептрес.

Се очекуваат повеќе информации од надлежните инситуции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.