Голем пожар во моментов се гасне во населбата Карпош 1. Два стана се запалиле на „Рузвелтова“ во зградата што се наоѓа над кафулето „Рузвелт“.

Како што кажуваат очевидци, зафатени биле два стана но се уште е непознато која е причината.

Противпожарни екипи се обидуваат да го изгаснат пожарот, а непријатна миризба се чуствува во целата населба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.