Во моментов голем пожар се забележува на адвокатската улица во Скопје. Според првичните информации запалена е куќа.

На теренот пристигнуваат противпожарни возила.

На социјалните мрежи се појави и видео од пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.