Гостиварец бил физички нападнат од неговата сопруга во локал во угостителски објект.

Во текот на вчерашниот ден, во 16:10 часот С.А пријавил дека истиот ден околу 15 часот, бил физички нападнат со тврди предмети од неговата сопруга С.С. (59) од Гостивар во угостителски објект – информираат од МВР.

како што информираат од полицијата, С.С. е приведена и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.