Ноќеска околу полноќ, при преземање на службени дејствија по пријавен настан „поплака и семејно насилство“, полициски службеник бил физички нападнат од Ј.О. (21) од Гостивар.

Ј.О. е приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.