Охриѓанец е фатен сред бел ден како собира бекатон плочки од нареден тротоар и ги реди во својот багажник.

Крадење на бекатон на сред бел ден!
Фатен на камера, сосе охридската му регистрација.
Брука на денот!, се вели во видеото споделено по социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.