Скопјанец на возраст од 57 години вчера пријавил дека контролор го истуркал и физички го нападнал.

Според пријавата, инцидентот се случил околу 15.25 часот во автобус број на ЈСП на улица „Крсте Мисирков“. Пријавениот рекол дека бил истуркан од автобусот и физички нападнат од едно лице кое се претставило дека е контролор во ЈСП.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.