Вчера во 18:30 часот на Граничниот премин Долно Блаце при влез во Македонија лишен од слобода бил 29-годишниот B.K. од Косово бидејќи при проверка во стоп листата евидирал со мерка „Апси“ по барање на Интерпол-СР Германија.

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.