Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Т.(23) од Скопје пријавил дека во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил каснат од куче скитник.

Порблемот со кучињата скитници на Клиники постои веќе долго време, а ни самата институција, ни Градот, ни таканаречениот стационар „Лајка“ немаат желба да го решат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.