Вчера околу 18,00 часот во куќа во демиркапиското село Чифлик, бил пронајден починат без траги од насилство Е.Ј.(68) од Р Германија, кој престојувал во куќата.

Извршен е увид на местото на настанот од полициски службеници од ПС Неготино. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција, соопшти попладнево Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.