Вчераутро на Попова Шапка – Тетово, по потерница на Интерпол, од слобода бил лишен Р.В.Л. (55) од СР Германија.

Тој бил приведен и задржан во полициската станица за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.