Гаранцијата од половина милион евра, која поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски ја нудеше за да се брани од слобода, се состои од движен и недвижен имот кој е на негово име, односно на неговото семејство, потврдил за Фокус еден од адвокатите на Рашковски.

-Имотот што беше понуден како гаранција е имот кој е пријавен во анкентниот лист. Од таму можете да црпите информации, вели адвокатот.


Целиот текст ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.