По четири часовна борба со пожарот во Велес, пожарот е локализиран на сите три позиции.

(фото: Пожарна Скопје)

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.