Се запали подрум од куќа попладнево на улицата „Наца Пинџурова” во Кавадарци.

Според очевидци, пожарникарите спречиле да изгори куќата.

Од Територијалната противпожарна единица велат дека причина за пожарот во подрумот најверојатно е неисправен фрижидер кој се запалил.

Пожарникарите на лице место интервенирале со две возила и четворица пожарникари. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.