Две лица се полесно повредени во сообраќајна несреќа која вчера се случи на излез од Скопје, на автопатот Скопје-Велес.

Од МВР информираат дека околу 10:45 часот дошло до излетување од коловозот на автомобил „Форд фокус“ со скопски регистерски ознаки, по што возилото удрило во столб и се превртело.

-Возачот И.В. (34) и сопатникот З.В. (58), двајцата од Скопје, во несреќата се здобиле со телесни повреди, велат од МВР.

На местото на настанот бил извршен увид.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.