Во попициска станица во Кичево, во текот на вчерашниот ден околу пладне било пријавено дека на Житен пазар на улицата „Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад.

Ш.И. (61) со остар предмет му нанел телесни повреди на Д.С. (55), двајцата од Кичево.

На Д.С. му била укажана лекарска помош во Општата болница во Кичево.

По целосно документирање на случајот, против Ш.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.