Фејсбук страницата „Бранко Црвенковски“ објави видео за полициската бруталност на полицијата предводена од министерот Оливер Спасовски. Се уште нема потврда дека оваа страница е ажурирана од страна на тимот на поранешниот претседател.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.