На 29.01.2022 во 13.15 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица „Богородица” на автопат А1, кај наплатна рампа „Демир Капија“, во такси возило „дачиа логан“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(56) од Скопје биле откриени Л.С.М.(37), А.М.Н.З.(47) и А.Г.М.(52), сите од Куба.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.