Денеска (07.12.2021) околу 12.50 часот во трговски центар во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода А.К. и Е.Р., двајцата од Скопје, кои биле затекнати при извршување кражба, во која одземале пари од З.С..

Парите биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.