По преземените мерки и активности, вчера околу 14 часот во Полициската станица Струмица од слобода бил лишен малолетник од с.Просениково. Станува збор за манијакот кој ден претходно во 22.45 часот физички нападнал полициски службеник, кој вршел службени дејствија по претходна пријава од 24-годишна жена дека ја допирал по телото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.