Осуден скопјанец по кого била распишана потерница за бегство од затвор, денеска претпладне бил проведен за доиздржување на казната.

Како што соопшти МВР, во 10:35 часот на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје, полициски службеници од Отсек за потраги при ЕВР Кисела Вода и Интервентна полиција Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле Е.П.(27) од Скопје за доиздржување казна затвор во Казнено-поправната установа Затвор Скопје.

За него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осудено за сторено кривично дело по член 236 став 1 од Кривичниот законик (тешка кражба).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.