На ул. „Љуботенска‘‘ во Тетово вчера во 20 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.И.(39) од тетовското село Мала Речица.

Тој бил баран од Казнено-поправната установа „Идризово“ за доиздржување казна затвор во траење од три години и осум месеци. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа „Идризово“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.