Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Н.Н.(25) од Скопје. Тој бил баран по потерница за доиздржување затворска казна и поради бегство од казнено-поправна установа.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на казната, соопшти

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.